Badminton under Sommer-OL 2020 – Singel menn
Badminton under Sommer-OL 2020 | |||
---|---|---|---|
Kvalifisering | |||
Singel | menn | kvinner | |
Dobbel | menn | kvinner | mixed |
Badminton under Sommer-OL 2020 – Singel menn ble arrangert i Musashino Forest Sports Plaza fra 24. juli til 2. august 2021.[1][2]
Gruppespill[rediger | rediger kilde]
Gruppe A[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Heo Kwang-hee (KOR) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 59 | +25 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Kento Momota (JPN) (H) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 76 | 63 | +13 | 1 | |
3 | Timothy Lam (USA) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 46 | 84 | −38 | 0 |
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 18:00 | Kento Momota | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Timothy Lam | 21–12 | 21–9 | |
26. juli | 18:40 | Heo Kwang-hee | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Timothy Lam | 21–10 | 21–15 | |
28. juli | 20:00 | Kento Momota | 0–2 Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine. | Heo Kwang-hee | 15–21 | 19–21 |
Gruppe C[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kevin Cordón (GUA) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 85 | 59 | +26 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Ng Ka Long (HKG) | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | +2 | 75 | 62 | +13 | 1 | |
3 | Lino Muñoz (MEX) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 45 | 84 | −39 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24. juli | 10:20 | Ng Ka Long | 2–0 Arkivert 29. juli 2021 hos Wayback Machine. | Lino Muñoz | 21–9 | 21–10 | |
26. juli | 14:00 | Kevin Cordón | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Lino Muñoz | 21–14 | 21–12 | |
28. juli | 18:00 | Ng Ka Long | 0–2 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Kevin Cordón | 20–22 | 13–21 |
Gruppe D[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mark Caljouw (NED) | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 101 | 68 | +33 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Misha Zilberman (ISR) | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 82 | 91 | −9 | 1 | |
3 | B. Sai Praneeth (IND) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 60 | 84 | −24 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24. juli | 13:00 | B. Sai Praneeth | 0–2 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Misha Zilberman | 17–21 | 15-21 | |
26. juli | 11:20 | Mark Caljouw | 2–1 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Misha Zilberman | 17–21 | 21–9 | 21–10 |
28. juli | 18:00 | B. Sai Praneeth | 0–2 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Mark Caljouw | 14–21 | 14–21 |
Gruppe E[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viktor Axelsen (DEN) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 45 | +39 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Kalle Koljonen (FIN) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 64 | 72 | −8 | 1 | |
3 | Luka Wraber (AUT) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 53 | 84 | −31 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24. juli | 19:20 | Viktor Axelsen | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Luka Wraber | 21–12 | 21–11 | |
26. juli | 10:40 | Kalle Koljonen | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Luka Wraber | 21–13 | 21–17 | |
28. juli | 18:40 | Viktor Axelsen | 2–0 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Kalle Koljonen | 21–9 | 21–13 |
Gruppe F[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wang Tzu-wei (TPE) | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 102 | 72 | +30 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Nhat Nguyen (IRL) | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 87 | 90 | −3 | 1 | |
3 | Niluka Karunaratne (SRI) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 57 | 84 | −27 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24. juli | 20:00 | Wang Tzu-wei | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Niluka Karunaratne | 21–12 | 21–15 | |
26. juli | 20:00 | Nhat Nguyen | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Niluka Karunaratne | 21–16 | 21–14 | |
28. juli | 18:40 | Wang Tzu-wei | 2–1 Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine. | Nhat Nguyen | 21–12 | 18–21 | 21–12 |
Gruppe G[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jonatan Christie (INA) | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 98 | 81 | +17 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Loh Kean Yew (SGP) | 2 | 1 | 1 | 3 | 2 | +1 | 101 | 83 | +18 | 1 | |
3 | Aram Mahmoud (EOR) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 49 | 84 | −35 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
24. juli | 11:00 | Jonatan Christie | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Aram Mahmoud | 21–8 | 21–14 | |
26. juli | 20:00 | Loh Kean Yew | 2–0 Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine. | Aram Mahmoud | 21–15 | 21–12 | |
28. juli | 19:20 | Jonatan Christie | 2–1 Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine. | Loh Kean Yew | 22–20 | 13–21 | 21–18 |
Gruppe H[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Shi Yuqi (CHN) | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | +2 | 42 | 17 | +25 | 1 | Videre til sluttspillet |
2 | Matthew Abela (MLT) | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | −2 | 17 | 42 | −25 | 0 | |
3 | Sören Opti (SUR) (N) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 12:40 | Shi Yuqi | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Matthew Abela | 21–8 | 21–9 | |
26. juli | 19:20 | Sören Opti | N/P Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Matthew Abela | Withdrew | ||
28. juli | 19:20 | Shi Yuqi | N/P Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Sören Opti | Withdrew |
Gruppe I[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kanta Tsuneyama (JPN) (H) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 36 | +48 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Ygor Coelho de Oliveira (BRA) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 64 | 63 | +1 | 1 | |
3 | Georges Paul (MRI) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 35 | 84 | −49 | 0 |
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 10:40 | Kanta Tsuneyama | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Georges Paul | 21–8 | 21–6 | |
26. juli | 14:00 | Ygor Coelho de Oliveira | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Georges Paul | 21–5 | 21–16 | |
28. juli | 19:20 | Kanta Tsuneyama | 2–0 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Ygor Coelho de Oliveira | 21–14 | 21–8 |
Gruppe J[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anthony Sinisuka Ginting (INA) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 43 | +41 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Sergey Sirant (ROC) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 64 | 78 | −14 | 1 | |
3 | Gergely Krausz (HUN) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 57 | 84 | −27 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 13:20 | Anthony Sinisuka Ginting | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Gergely Krausz | 21–13 | 21–8 | |
27. juli | 10:00 | Sergey Sirant | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Gergely Krausz | 21–18 | 21–18 | |
28. juli | 18:00 | Anthony Sinisuka Ginting | 2–0 Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine. | Sergey Sirant | 21–12 | 21–10 |
Gruppe K[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Toby Penty (GBR) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 60 | +24 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Kantaphon Wangcharoen (THA) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 73 | 70 | +3 | 1 | |
3 | Kai Schäfer (GER) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 57 | 84 | −27 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 20:00 | Kantaphon Wangcharoen | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Kai Schäfer | 21–13 | 21–15 | |
27. juli | 10:40 | Toby Penty | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Kai Schäfer | 21–18 | 21–11 | |
28. juli | 20:00 | Kantaphon Wangcharoen | 0–2 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Toby Penty | 19–21 | 12–21 |
Gruppe L[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anders Antonsen (DEN) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 57 | +27 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Ade Resky Dwicahyo (AZE) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 73 | 74 | −1 | 1 | |
3 | Nguyễn Tiến Minh (VIE) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 58 | 84 | −26 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 20:00 | Anders Antonsen | 2–0 Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine. | Nguyễn Tiến Minh | 21–13 | 21–13 | |
27. juli | 20:00 | Ade Resky Dwicahyo | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Nguyễn Tiến Minh | 21–14 | 21–18 | |
28. juli | 20:00 | Anders Antonsen | 2–0 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Ade Resky Dwicahyo | 21–16 | 21–15 |
Gruppe M[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Lee Zii Jia (MAS) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 38 | +46 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Brice Leverdez (FRA) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 64 | 60 | +4 | 1 | |
3 | Artem Pochtarov (UKR) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 34 | 84 | −50 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 18:40 | Lee Zii Jia | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Artem Pochtarov | 21–5 | 21–11 | |
27. juli | 13:20 | Brice Leverdez | 2–0 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Artem Pochtarov | 21–10 | 21–8 | |
28. juli | 20:40 | Lee Zii Jia | 2–0 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Brice Leverdez | 21–17 | 21–5 |
Gruppe N[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chen Long (CHN) | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 84 | 40 | +44 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Pablo Abián (ESP) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 63 | 60 | +3 | 1 | |
3 | Raul Must (EST) | 2 | 0 | 2 | 0 | 4 | −4 | 37 | 84 | −47 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 14:00 | Chen Long | 2–0 Arkivert 26. juli 2021 hos Wayback Machine. | Raul Must | 21–10 | 21–9 | |
27. juli | 10:00 | Pablo Abián | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Raul Must | 21–7 | 21–11 | |
28. juli | 20:40 | Chen Long | 2–0 Arkivert 27. juli 2021 hos Wayback Machine. | Pablo Abián | 21–11 | 21–10 |
Gruppe P[rediger | rediger kilde]
Pl | Team | Pld | W | L | GF | GA | GD | PF | PA | PD | Pts | Kvalifisering |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chou Tien-chen (TPE) | 2 | 2 | 0 | 4 | 1 | +3 | 101 | 82 | +19 | 2 | Videre til sluttspillet |
2 | Felix Burestedt (SWE) | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 65 | 71 | −6 | 1 | |
3 | Brian Yang (CAN) | 2 | 0 | 2 | 1 | 4 | −3 | 88 | 101 | −13 | 0 |
Kilde: TOCOG
Dato | Tid | Spiller 1 | Resultat | Spiller 2 | Sett 1 | Sett 2 | Sett 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
25. juli | 10:00 | Chou Tien-chen | 2–0 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Felix Burestedt | 21–12 | 21–11 | |
27. juli | 19:20 | Brian Yang | 0–2 Arkivert 25. juli 2021 hos Wayback Machine. | Felix Burestedt | 12–21 | 17–21 | |
28. juli | 18:40 | Chou Tien-chen | 2–1 Arkivert 28. juli 2021 hos Wayback Machine. | Brian Yang | 21–18 | 16–21 | 22–20 |
Sluttspill[rediger | rediger kilde]
Åttendedelsfinaler | Kvartfinaler | Semifinalser | Finale | ||||||||||||||||||||||||
A1 | Heo Kwang-hee (KOR) | 13 | 18 | ||||||||||||||||||||||||
C1 | Kevin Cordón (GUA) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
C1 | Kevin Cordón (GUA) | 21 | 3 | 21 | |||||||||||||||||||||||
D1 | Mark Caljouw (NED) | 17 | 21 | 19 | |||||||||||||||||||||||
C1 | Kevin Cordón (GUA) | 18 | 11 | ||||||||||||||||||||||||
E1 | Viktor Axelsen (DEN) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
E1 | Viktor Axelsen (DEN) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
F1 | Wang Tzu-wei (TPE) | 16 | 14 | ||||||||||||||||||||||||
E1 | Viktor Axelsen (DEN) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
H1 | Shi Yuqi (CHN) | 13 | 13 | ||||||||||||||||||||||||
G1 | Jonatan Christie (INA) | 11 | 9 | ||||||||||||||||||||||||
H1 | Shi Yuqi (CHN) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
E1 | Viktor Axelsen (DEN) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
N1 | Chen Long (CHN) | 15 | 12 | ||||||||||||||||||||||||
I1 | Kanta Tsuneyama (JPN) | 18 | 14 | ||||||||||||||||||||||||
J1 | Anthony Sinisuka Ginting (INA) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
J1 | Anthony Sinisuka Ginting (INA) | 21 | 15 | 21 | |||||||||||||||||||||||
L1 | Anders Antonsen (DEN) | 18 | 21 | 18 | |||||||||||||||||||||||
K1 | Toby Penty (GBR) | 10 | 15 | ||||||||||||||||||||||||
L1 | Anders Antonsen (DEN) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
J1 | Anthony Sinisuka Ginting (INA) | 16 | 11 | ||||||||||||||||||||||||
N1 | Chen Long (CHN) | 21 | 21 | ||||||||||||||||||||||||
M1 | Lee Zii Jia (MAS) | 21 | 19 | 5 | Bronsefinale | ||||||||||||||||||||||
N1 | Chen Long (CHN) | 8 | 21 | 21 | |||||||||||||||||||||||
N1 | Chen Long (CHN) | 21 | 9 | 21 | C1 | Kevin Cordón (GUA) | 11 | 13 | |||||||||||||||||||
P1 | Chou Tien-chen (TPE) | 14 | 21 | 14 | J1 | Anthony Sinisuka Ginting (INA) | 21 | 21 |
Referanser[rediger | rediger kilde]
- ^ «Schedule - Badminton Tokyo 2020 Olympics». Olympian Database. Besøkt 24. februar 2020.
- ^ «Badminton Competition Schedule». Tokyo Organising Committee of the Olympic and Paralympic Games. Besøkt 1. mars 2020.
Autoritetsdata